Monday, August 31, 2009

Beef Stronganhoff

Eelmisel aastal oli meil Eesti keele tunnis ülesandeks kirjutada jutt nii, et iga rida on eraldi grupp ja iga inimene reast kirjutab ühe rea jutule lisaks senikaua kuni jutt valmis on.
Meie jutuks sai Veise mõrvar III.
Kuna meid pandi tunnis "poistega istuma" ehk siis lihtsalt vahetati pinginaabrid nii ära, et keegi ei soovinud oma pinginaabriga/reaga koostööd teha, protestisime me oma juttudega ning need oli kõige mõttetumad, imelikumad ja...jah, mõttetud ja imelikud jutud, siis püüdke ette kujutada, mida ma tundsin kui ma pidin meie juttu klassi ees ette lugema...VEISE MÕRVAR III

"See oli tavaline argipäeva õhtu nagu iga teinegi. Inimesed kiirustasid töölt koju ja tegid kauplustes viimaseid sisseoste. Kõigil oli veel midagi enne koju jõudmist toimetada. Aga oli keegi, kes ei olnud poodides. Vaid see keegi oli tänaval ja kerjas, aga tegelikult ta polnud tavaline kerjus. Ta oli kuritegelik geenius tegelt. Ja tal olid peas kurjad mõtted. Ta soovis teha midagi kurja. Tal oli kaasas relv ja muud vajalikud tarbed plaani elluviimiseks. Kuid tal puudus motiiv. Ta tahtis seda teha vaid avalikkuse tähelepanu ja teiste kerjuste heakskiidu saamiseks. Ta ootas tänaval veel kaua, et tänav jääks inimtühjaks. Siis hakkas ta mõtlema millist poodi röövida. Ta valis kulla poe. Seal oli ainult üks vana müüja. Ta astus poodi sisse, kuid tal hakkas paha ja ta oksendas leti täis. Müüja pakkus talle Tempo pabertaskurätikuid. Oi, kui hea meel mehel oli. Tema kurjadest silmadest peegeldas lahkust. Kuid siis see lahkus kadus ja seal oli jälle kurjus. Ta võttis välja relva ja hakkas ähvardama. Tema sõnad olid kurjad ning võimsad. Poemüüja hakkas hirmust värisema ja minestas. Nii siis mees läks hoopis poest välja. Ja kõndis koju. Mõtlemisega, et tuleb järgmine päev. Kuid sellel päeval ei olnud head oodata, kuna veised olid aedikust põgenenud. Siis tuli detektiiv ja lahendas loo. Mõrvar oli tuntud nime all „Käsna Veis”. Ta oli ainult liha peal väljas. Kuid tegelikult oli liha peal väljas tema onu, kes oli INIMENE. Milline košmaar!"

No comments:

Post a Comment